Tehnička škola Daruvar

Smjerovi

O zanimanjima:

TEHNIČAR ZA RAČUNALSTVO

-Sastavlja, servisira i održava hardver računala, instalira gotove programe, dograđuje dodatnu opremu, proširuje mogućnosti rada računala, poslužuje i održava računalo i računalne mreže u radnom procesu.
-Mogućnost zaposlenja: Specijalizirane radionice, odjeli za nabavu i proizvodnju elektroničkih komponenata, organizacije u kojima je potrebno održavanje računala i računalnih mreža,

-Predmeti značajni za upis: hrvatski jezik, matematika, fizika, strani jezik, tehnička kultura

TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU

-Omogućuje stvaranje jednostavnih, ekonomičnih, pouzdanih i svestranih sustava

-Cilj ove znanosti je poboljšanje funkcionalnosti tehničkih proizvoda i sustava spajanjem svih komponenti u jednu

ELEKTROTEHNIČAR

-Sudjeluje u poslovima projektiranja, proizvodnje i kontrole raznih električnih proizvoda, posluživanju i održavanju složenih elektrotehničkih uređaja i opreme.
-Mogućnost zaposlenja: konstrukcijski uredi (priprema, organizacija i kontrola proizvodnje i proizvoda), ispitne stanice, veleprodaja električnih proizvoda, elektroopreme i elektromaterijala.

ELEKTROMEHANIČAR

-Održava, popravlja, ispituje, montira i demontira električne strojeve i kućanske aparate, izrađuje elektrotehničke crteže i sheme, izrađuje i sastavlja elektromehaničke sklopove strojeva i uređaja, servisira kućanske aparate.
-Mogućnost zaposlenja: Industrijska postrojenja, elektromehaničarsko poduzeće ili servis, mogućnost vođenja samostalnog obrta.

ELEKTROINSTALATER

-Postavlja i popravlja električne instalacije, montira i demontira električnu rasvjetu, ispituje i otklanja kvarove instalacija i rasvjete, postavlja cijevi i vodove, ugrađuje razvodne ormare, priključuje elemente, električne uređaje i elektroopremu.
-Mogućnost zaposlenja: Industrijska postrojenja, elektroinstalatersko poduzeće ili obrt, mogućnost vođenja samostalnog obrta.

INSTALATER GRIJANJA I KLIMATIZACIJE

-Postavlja, kontrolira, održava i popravlja toplinske uređaje i uređaje za klimatizaciju. Prije instaliranja sustava reže cijevi, savija ih i spaja, reže prirubnice, držače i oslonce.
-Mogućnost zaposlenja: Industrijska postrojenja, poduzeće ili servis, mogućnost vođenja samostalnog obrta.

TEHNIČAR CESTOVNOG PROMETA

-Prikuplja, analizira i prati podatke bitne za obavljanje usluga u cestovnom prometu, izrađuje kalkulacije cijena prijevoza, kao i redova vožnje, vodi dokumentaciju u otpremničko-špediterskim poslovima i administrativne poslove osiguravanja putnika i tereta.
-Mogućnost zaposlenja: Poduzeća koja se bave uslugama cestovnog prometa putnika ili tereta, autobusni kolodvori, cestovno-teretni terminali, prometna policija, stanice za tehnički pregled vozila.

VOZAČ MOTORNOG VOZILA

-Obavlja poslove pripreme teretnog vozila za prijevoz, preuzima predmete prijevoza, upravlja vozilom, vodi dokumentaciju, nadzire utovar i istovar, vodi brigu o zaštiti tereta tijekom prijevoza, otklanja manje kvarove.
-Mogućnost zaposlenja: Poduzeća koja se bave uslugama cestovnog prometa putnika ili tereta, mogućnost otvaranja vlastitog obrta.

AUTOMEHANIČAR

-Održava vozila, obavlja demontažu, montažu i ispitivanje dijelova, sklopova i sustava vozila, ispituje oblik, položaj, tlakove, temperature, potrošnje električnih i voznih značajki, utvrđuje i otklanja kvarove i oštećenja.
-Mogućnost zaposlenja: Automehaničarski servis ili radionica, mogućnost vođenja samostalnog obrta.

STROJOBRAVAR

-Održava klasične i numeričke tokarske strojeve i njima rukuje, izrađuje dijelove za strojeve i alate – osovine, prstenove, ventile, itd.
-Mogućnost zaposlenja: Tvornice, privatni obrt, mogućnost vođenja samostalnog obrta.

POMOĆNI STOLAR

POMOĆNI KUHAR I SLASTIČAR

POMOĆNI LIČILAC I SOBOSLIKAR

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 6. 11. 2014.

> Nastava  > Smjerovi
CMS za škole logo
Tehnička škola Daruvar / Gundulićeva 14 , HR-43500 Daruvar / ss-tehnicka-da.skole.hr / tsd@tsd.hr